Samsung Telefon Ekran Görüntüsü (SS) Nasıl Alınır? – Akıllı Telefon

Samsung kullanıcılarının çoğunlukla merak ettiği Samsun telefon ekran görüntüsü nasıl alınır? Sorunun cevabını yazımızda tüm detayları ile bulabilirsiniz. Ekran görüntüsü almak için birkaç faklı yöntem vardır. Bu yöntemlerden kendinize uygun olanı seçerek kullanım sağlayabilirsiniz. İlk yöntem tuş kombinasyonudur.

Güç tuşu ve ses kısma tuşları kullanılarak anında ekran görüntüsü alınabilmektedir. Hemen ardından düzenleyici seçenekleri ile gerekli düzenlemeleri yapıp galeriye kayıt edebilirsiniz. Diğer yöntem ayarlardan açılarak kullanıma hazır hale getirilmektedir. El kenarı ile ekran görüntüsü alma özelliği ve durum çubuğunda ekran görüntüsü alma ayarlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Samsung Ekran Görüntüsü Alma

İlk yöntem çeşitli sebeplere bağlı olarak güç tuşu fonksiyonu yitirebilir. Tuşların arızalanması ile kullanılmaz hale gelmesi kullanıcıların oldukça canını sıkmaktadır. Fakat ekran görüntüsü almak için tuşlara gerek olmayacak fonksiyonlar mevcuttur. Tuş kombinasyonuna gerek duymadan ekran görüntüsü almak mümkündür.

El kenarı ile ekran görüntüsü alma özelliği Samsung kullanıcılarına özeldir. Tuş kombinasyonun çalışmadığı durumlarda kullanılacak bu yöntem ile her hangi bir mağduriyet yaşanmaz. Öncelikli olarak ayarlara gelin ve ekran görüntüsü seçeneklerini bulun. Ardından daha fazla seçenek diyerek el kenarı ile ekran görüntüsü alma fonksiyonunu aktif hale getirin. Yapacağınız bu ayarlar ile elinizin kenarını ekranda sağa doğru kaydırarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Sadece el ile ekran görüntüsü almayı sağlayan bu yöntem oldukça sık tercih edilmektedir.

Ekran Görüntüsü Alma Ayarı

İki yöntem dışında kullanılacak bir yöntem daha vardır. Bu yöntem diğerleri gibi komplike işlemler gerektirmez. Oldukça basit olan diğer yöntem durum çubuğuna ekran görüntüsü aracı eklemektir. Aracı durum çubuğuna ekleyerek anında hiçbir gereksinim duymadan ekran görüntüsü alınabilir. Öncelikli olarak durum çubuğu aşağı çekilir. Ardından düzenleye gelerek orada kutu içerisindeki kamera amblemi seçilir. Durum çubuğuna otomatik olarak eklenen özellik kullanılmaya başlanabilir. Daha pratik olan bu yöntemle tuş arızası sorunlarında mağduriyet yaşamadan ekran görüntüsü almaya devam edebilirsiniz. Tüm detaylarını ele aldığımız Samsun telefon ekran görüntüsü nasıl alınır? Konusunu yazımızda bulabilirsiniz. Kullanılacak ayarların cihaza herhangi bir zararı yoktur.
1 Beğeni

Yorum yapın