Keyifli Yılbaşı Etkinliği İçin Öneriler – Fikirler

Yılbaşı dedin mi aklıma 90 lı yılların yılbaşıları gelir. Dahada üstüne yılbaşı tanımam. Gerek günümüzde iyice alıştığımız teknoloji gerekse eğlence kültürünün yozlaşması her türlü özel günün gibi yılbaşılarınında içine etti. Yemek yer tombala oynar ailecek TV de ne varsa ona bakar yatar uyurduk. Şimdi gelelim hiç kimsenin eskisi gibi zevk almadığı yılbaşı etkinliklerine. Gerçi genel konuşmamak lazım. Belki birileri hala bir yerlerde yaşıyordur bu hayatı :slight_smile:

Yılbaşı Ağacı Süslemek

Yeni yılda evinizde arkadaşlarınız ile takılırken ortamın da size uygun olmasını isterseniz arkadaşlarınız veya aile üyeleriniz ile akşam süsleme yapabilir veya sabahtan kendiniz de yapabilirsiniz, aldığınız hediyeleri de ağacın dibine koyarak işi daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Süslemeniz bitince fotoğraflar ile bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Hediyeleşme

Yılbaşı yeni hayaller, yeni umutlar demektir bu yüzden hayatınızdaki olumsuzlukları çıkarmak için iyi bir fırsat demektir bu sebeple kalbini kırdığımız kişilerden özür dilemek adına hediye alabilirsiniz. Yılbaşı hediyesi dediğimizde aklımıza birçok seçenek geliyor bunlardan bazıları ise; çikolata almak olabilir çünkü çikolata mutluluk demektir bu yüzden çok iyi bir hediye fikri olabilir hatta son zamanlarda birçok çeşidi bulunmakta, bir yerlere gidip sevdiğiniz kişi ile kendi çikolatanızı yapabilirsiniz veya alacağınız çikolata ambalajını size özel bir şekilde süsleyebilirsiniz. Çikolata dışında soğuk kış günleri için sıcacık tutacak bir kazak alabilirsiniz veya atkı alarak hatta kendiniz örerek de karşı tarafı mutlu edebilirsiniz.

Yılbaşı Sofrası

Yılbaşının vazgeçilmezlerinden biri de rengarenk kurulan sofralardır, abartmadan kendi tarzınızda bir masa hazırlayabilirsiniz veya sonrası için eğlenceli bir masa hazırlamayı tercih edebilirsiniz. Sıcacık evinizde televizyon izlerken yemek ailenizle beraber eğlenceli yılbaşı kurabiyeleri hazırlayabilirsiniz. Damak zevkinizi ve yaratıcılığınızı birleştirerek kendi tarifleriniz ile masayı daha da renklendirebilirsiniz.

Oyun Oynamak

Yılbaşı demek biraz da oyun demektir, arkadaşlarınızla veya aile üyeleriniz ile beraber tombala, Monopoly, Tabu veya Jenga gibi eğlenceli kutu oyunları oynayarak unutulmaz anlar yaşayabilir saatin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Film İzlemek

Yemekler yenildi, sohbetler edildikten sonra sakince vakit geçirmek için listenizde duran ve sürekli ertelediğin filmlere şans verebilirsiniz. Patlamış mısır, cips, kuru yemiş gibi keyifli atıştırmalıklar bu gece serbest, yeni yılı mutlu karşılamak için kendinizi şımartabilirsiniz.

Yılbaşı Kurabiyesi Yapmak

Yeni yıl dediğimiz zaman akla gelen ilk şeylerden biri kurabiye yapmaktır. Zencefil, tarçın gibi kokuların sıcacık hissettirecek baharatlarla tatlanacak yılbaşı kurabiyelerinin isterseniz çam ağacı, kar tanesi gibi kalıplar kullanarak yapabilir üzerini de dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.


Yorum yapın