Brezilya Kalça Estetiği Nasıl Yapılır, Kalıcı mı? – Estetik ve Güzellik

Kalçalara dolgunluk katmak için yapılan Brezilya kalça estetiği kalıcı mı? sorusu, kalça ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin merak ettiği bir diğer konudur. Kalça estetiği olmak isteyen kişilerin vücudunun diğer bölümlerinden yağ alınmasıyla yapılan Brezilya kalça estetiği oldukça popüler hâle gelmiş bir işlemdir. Peki Brezilya kalça estetiği nasıl yapılır? bilgi verebilir misiniz?


Brezilya Kalça Estetiği Nedir?

Brezilya Kalça Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Kişinin kalça yapısı genetik ve iskelet yapısına göre belirlenir. Sağlıklı beslenme, diyet ve spor gibi uygulamalarla kalça şekli değiştirilebilir. Ancak bazı durumlarda ne yapılırsa yapılsın kalçaların düzlüğü ya da zamanla meydana gelmiş olan bozuklukları değişmez. Brezilya kalça estetik uygulaması bu tarz durumlarda olan kişiler tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Brezilya kalça estetik uygulaması yapılabilmesi için bazı şartlar vardır. Brezilya kalça estetiği şartları; kalçalarda yoğun miktarda sarkma olmaması gerekir ve vücudun diğer bölgelerinde kalçaya eklenebilecek miktarda yağ olması gibi şartların sağlanması gerekir.

Brezilya Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalçalarından memnun olmayan ve gerekli şartları taşıyan kişiler için Brezilya kalça estetiği uygulaması birkaç aşamadan oluşur. İlk aşama kalçaya eklenecek yağ miktarının bel, uyluk ve karın gibi bölgelerden alınmasıdır. Ardından çıkarılan bu yağlar şeffaflaştırılır ve kalçaya transfer yapılabilmesi için hazırlanır. Sonrasında ise Estetik Cerrah bu hazırlanan yağı kalçaya istenilen form şeklinde enjekte eder. Enjekte edilen yağların bir kısmı eriyeceğinden gereken miktardan biraz daha fazla yağ miktarı enjekte edilir.

Brezilya Kalça Estetiği Sonrası

Brezilya kalça estetiği olunmasının ardından dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Brezilya kalça estetiği sonrasında; ağrı olabilir ancak ağrı kesicilerle dindirilebilen tarzda ağrılardır. Ameliyat sonrasında 2 hafta boyunca kalça üzerine oturmanız ve sırt üstü uzanmanız yasaktır. Yüz üstü ya da yan yatmanız ve tuvalet dışında kalçanızın üzerine oturmamanız gerekir. Daha sonra ise simit tarzı yastıklar kullanarak oturmanız tavsiye edilir. Ameliyattan 8 hafta sonra normal oturma pozisyonuna geçebilirsiniz.

Brezilya Kalça Estetiğinin Yenilenmesi Gerekir mi?

Ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gerekenlere uyulduğu takdirde Brezilya kalça estetiği kalıcı mı? Sorusuna kilo alıp vermelerle şekil bozukluğu olabilir ancak yıllarca kalacak tarzda bir uygulamadır cevabını verebiliriz.2 Beğeni

Yorum yapın