Hangi Anti Virüs Programını Neye Göre Tercih Etmeliyiz? – Yazılım

Anti virüs programları bir çok kullanıcının temel sorunudur. Anti virüs programı seçimi kesinlikle önemli bir konudur. Bu programlar her gün yenidir ve eski programlar daha fazla özelliğe sahiptir ve virüsleri korumak ve ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Globalleşen bir şirkete ait oldukları için güvenilen bu programlardan en az 20 tanesi çok güvenli ve güvenilirdi. Örneğin, Avast, AVG, Avira, Kaspersky ve Eset gibi çeşitli üreticilerin programları var. Her biri mükemmel özelliklere sahiptir. Hangisini seçeceğinize karar vermek gerçekten zor.

Bir Anti Virüs İçerisinde Neler Olmalı?

Makalemizin bu bölümünde bir anti virüs içerisinde neler olmalı? sorusunu inceleyeceğiz. Yine antivirüs yazılımınızın sisteminize zarar vermemesi çok önemlidir. Sisteminizi sekteye uğratan, sizi zor durumda bırakan ve çoğu durumda aşırı donma nedeniyle virüsleri bile tespit edemeyen güvenlik yazılımları kullanmayın. Ayrıca belirtmek gerekir ki buradaki problem antivirüs programında değil, sistemde. Düşük performanslı bir işletim sistemi ve donanım kullanıyorsanız, sisteminiz için doğru antivirüs yazılımını seçmelisiniz. Yine seçtiğiniz antivirüs yazılımının kimlik avına karşı koruma, e-posta koruması, güvenlik duvarı ve diğer özelliklere sahip olması çok önemlidir. Bu özelliklere ek olarak sadece sisteminizi tam olarak koruyabilirsiniz. Bu özelliklere bakıldığında Avast ve Avira liderdir. Yine özellikle son yıllarda Bitdefender antivirüs çok kaliteli bir iş çıkarmış durumda. Seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Veya farklı şirketlerden antivirüs inceleme raporlarını görebilirsiniz.

Anti Virüs Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Makalemizin ilk kısmında anti virüs programı konusunu açıkladık. Bu bölümde ise anti virüs seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? sorusunu açıklayacağız. Doğru antivirüsü seçmek, fiyatla birlikte kullanım kolaylığı, güvenlik, kapsam ve koruma sunan bir seçenek seçimidir. Bunu yapmanın ideal yolu, bir deneme yanılma yöntemini denemektir. Ancak, birçok kişi antivirüsü fiyata göre seçiyor. Bu seçimi yapmak kişisel zevkle sonuçlanır, ancak fırsatı kaçırmayın. Çünkü küçük miktarlar bilgisayarınızın daha maliyetli sorunlara yol açmasını engelleyebilir.

Bu yazımızın temel noktası anti virüs programı adlı konu olmuştur. Bu soruyu cevaplarken bu soruya ek olarak başka verilere de yer verilmiştir. Umarım sizler için faydalı olmuştur.
2 Beğeni

Yorum yapın