Sadece Telefondan Nasıl Youtuber Olunur? – Nasıl Yapılır?

Youtuber olmak için bilgisayar gerekiyor mu? Sadece telefon ile youtuber olunur mu? Youtuber olmak için ne yapmalı?
2 Beğeni

İnsanların akın akın Youtube’a girdiği şu zamanlarda, sizlerin de sadece telefonlarınızdan nasıl birer Youtuber olabileceğinizden bahsedeceğim. Arkadaşlar öncelikle bu konuyu yazmamdaki sebep, bazı kişilerin bu işi bilgisayardan yapmasını karşılayacak ekipmanları olamayabiliyor. Ve son zamanlarda telefona öyle uygulamalar çıktı ki, öyle video editleme programları çıktı ki. Neredeyse bilgisayarlarda yapılan bir çok edit, artık telefonlarımızdan da yapmak mümkün oldu. Demem o ki çoğu kişinin bilgisayarı olmadığını ve telefondan daha kolay yapılabilecek duruma geldiğini gözlemlediğim için bu makaleyi sizlerle paylaşıyorum.

Şimdi bu makalede bahsedeceğim konu, sizlere telefondan ben nasıl Youtube hesabıma videolar yüklüyorum, bunun öncesinde videolarımı nasıl çekip? Videolarımı nasıl editliyorum? Ve son olarak da bunları yaparken hangi uygulamaları kullanıyorum.

Öncelikli olarak ben kendi Youtube hesabıma dini bilgi, İslami video tarzı, belgesel niteliğinde videolar hazırlıyorum. Genelde ilk yaptığım şey konumu belirleyip, araştırma yapıyorum doğru ve güvenilir kaynaklardan. Daha sonra telefona not edip, (herhangi bir not defteri uygulamasına) ses kaydı alıyorum.
Ben ses kaydı için kendime bir mikrofon aldım. Ama elinizde olanla da bu işi yapabilir hatta hiç yoksa bile telefonun kendi mikrofonu ile de bu işi yapabilirsiniz.

Daha sonra internette bazı sitelerden telifsiz videolar, görseller, müzikler vb. Şeyleri indirip, videomu editlemeye geçiyorum. Sevgili arkadaşlar videomu editlerken (yine bir çok editleme programı bulunmakta) ben “Video Maker” isminde bir video editleme programı kullanıyorum. Daha sonra orada videomu editleyip, (işte sesime göre görselleri, müzikleri uydurup) videomu renderlıyorum. Daha sonra videomun boyutunu küçültmek için “Panda Video Sıkıştır” uygulamasını kullanarak videomu sıkıştırıyorum. Videoma gerekli küçük resmi yapmak için de, “Snapseed” veya “Text On Photo” uygulamalarını kullanıyorum.

Bu arada ses kaydetme konusunda ufak bir not geçmek istiyorum. Ben seslerimi parça parça kaydediyorum. Bunu daha sonra “SuperSound” uygulamasından birleştirip, kesebiliyorum.
Eğer Echo, Reverb tarzı şeyler eklemek isterseniz de “BandLab” işinizi görecektir.

Daha sonra videomuz hazır duruma geliyor zaten. İstediğiniz zamanda YouTube kanalınıza videonuzu yükleyebilirsiniz. Bu bahsetmiş olduğum uygulamaların tamamen ücretsiz özelliklerini kullanarak, ben kendi videolarımı oluşturuyorum. Sizlerde bu şekilde yapabilirsiniz. Ya da ücretli özelliklerini alıp daha güzel işlerde çıkartabilirsiniz. Herkese başarılar.2 Beğeni

Telefondan youtuber olunur olunmasına ama tüm ödeme vs gibi özellikler görünmez ise chrome üzerinden giriş yapmak gerekebilir.2 Beğeni

Yorum yapın