Elma Sirkesi Zayıflatır mı? Elma Sirkesinin Faydaları – Faydaları Zararları

Elma sirkesinin faydalarından ve zayıflamaya olan etkisinden bahsettim. Elma sirkesi zayıflatır mı? sorununun cevabını bulabileceksiniz.

Elma sirkesi insan sağlığı için yaklaşık 2000 yıldır kullanılmaktadır. Zayıflamaya yardımcı olan bu besin insanlar tarafından son zamanlarda zayıflamak amacı ile çok fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Elma sirkesi kan şekerini dengeleyerek kilo vermeye yardımcı olur ve nişasta sindirimini engelleyerek kilo kaybını destekler. İştah kapatıcı özelliği vardır, aç karnına içildiği takdirde tok tutma özelliğine sahiptir. İçindeki asitler sayesinde vücuttaki toksinlerin atılmasına da yardımcı oluyor. Sitrik asit ile hazımsızlığı gideriyor. İçinde probiyotikte bulunuyor, sindirim sisteminin korunmasına yardımcı oluyor. Antibakteriyel özelliğe de sahiptir.

Sadece elma sirkesi tüketerek kilo kaybı beklenmemeli. Beslenmeye dikkat edilmeli ve spor yaparak desteklenmelidir.

NASIL KULLANILMALIDIR?

Bir bardak su içerisine en fazla bir tatlı kaşığı ekleyin ve yemeklerden hemen önce için. Salatalarınıza ekleyerek de kullanabilirsiniz.
3 Beğeni

Bir ara parazit temizliyor diye günlük 1/5 çay bardağı kullanmaya başladım. Be bağırsak kaldı ne mide kaldı :slightly_smiling_face: salata ve çorba haricinde bulaşmam sirkeye2 Beğeni

Yorum yapın