Iphone Kullananlara Css Kod Tehlikesi – Akıllı Telefon

Iphone kullananlara Css Kod Tehlikesi iPhone’larda yapılan bir istismarın ardından telefonları kilitleyen CSS kodları, kullanıcıları korkuttu ve yoğun bir tepkiye neden oldu.

Css Kod Birçok iPhone kullanıcısı, karşılaştıkları bir tür kod nedeniyle telefonlarının arızalanmasına tanık oldu. Doğal olarak büyük tepkiler geldi çünkü Apple gibi büyük bir şirket bu kadar açık verdi. Birçok kullanıcı, bu kodun o kadar tehlikeli olmamasına rağmen, bu tür güvenlik açıklarının gelecekte çok daha fazla soruna neden olacağını düşünüyor. Bu nedenle Android işletim sistemli bir cihaza yönelmeyi düşünenlerin sayısı küçümsenemeyecek kadar fazladır.

CSS Kodu Nedir?

iPhone kullanıcılarını korkutan CSS kodu, çeşitli sembollerden oluşan 15 satırlık bir dizidir. “Basamaklı Stil Sayfaları” anlamına gelir. Yani “Basamaklı Stil Sayfaları”. Bu kodu mesaj olarak alan veya bir şekilde bu kodu içeren sayfalara giren iPhone kullanıcıları, telefonlarının bir anda donup kilitlenmesine şahit oluyor. CSS kodu iPhone’u kilitler ve cihazın yeniden başlatılmasına neden olur. İşletim sistemi bu kodların cihazların tüm kaynaklarını kullandığını algıladığı için bir nevi önlem olarak cihazı kilitler ve yeniden başlatır.

CSS kodu göründüğü kadar tehlikeli değildir. Dolayısıyla, bu tür açıklıklar için endişelenecek bir şey yok. Çünkü bu tür kodların kötü amaçla kullanılması mümkün değildir. Ayrıca bu kodlar ile veri hırsızlığı tehlikesi olmadığını da belirtmek gerekir. Kısacası bu kodun tek işlevi cihazın çökmesini sağlamak ve ardından yeniden başlatmak olduğunu söyleyebiliriz.

CSS, web sayfalarının biçimsel özelliklerini düzenlediğimiz ve yönettiğimiz tüm kodlardır. Bu kodlar sayesinde web sayfasındaki nesnelerin biçimsel özelliklerini belirleyebiliriz. Örneğin yazdığımız bir metnin rengini, boyutunu ve daha birçok özelliğini bu CSS kodları sayesinde belirleyebiliyoruz. Dolayısıyla oldukça kullanışlı kodlar olduklarını bile söyleyebiliriz. Bu nedenle CSS’nin hayatı kolaylaştıran kod olarak tanımlandığı kabul edilmiştir.

CSS kodu göründüğü kadar tehlikeli değildir. Dolayısıyla, bu tür açıklıklar için endişelenecek bir şey yok. Çünkü bu tür kodların kötü amaçla kullanılması mümkün değildir. Kısacası CSS, iPhone kullanıcılarını korkutup rahatsız etse de korkacak bir şey yok. Aksine, CSS kodları çok kullanışlıdır.
2 Beğeni

Yorum yapın