Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? – Ekonomi, Para ve Piyasalar

Günümüzde birçok kişi ihtiyaç kredisine başvuru gerçekleştiriyor. Uygun faiz oranlı ihtiyaç kredilerinden yararlanmak için yapmanız gerekenler nelerdir? Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?
2 Beğeni

Düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir? Farklı nedenlerden dolayı ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız banka seçiminde kredi faiz oranları önemli bir rol oynuyor. Günümüzde birçok kişi düşük faizli kredi veren bankalarla çalışıyor. İhtiyaç kredilerinizi hesaplarken dosya masrafını da unutmamanız gerekir. Bazı bankalar bu ücretleri müşterilerinden talep etmeyebilir. Dosya masrafı isteği tamamen bankalara bağlıdır.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Nedir?

İhtiyaç kredilerinin faiz oranları bankalara göre değişiklik gösterir. Bankalar, kendi müşterilerine özel faiz oranları uygulayabilir. İhtiyaç kredisi faiz oranları Merkez Bankası kararlarına göre belirlenir. Bankalar, açıklanan alt ve üst faiz oranlarını seçme konusunda serbesttir. Bununla beraber online başvuru ile şube başvurusu arasında faiz oranları değişiklik gösterebilir.

En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Düşük faizle kredi veren bankalar şu şekildedir.

  • ING Bank – 1,35
  • QNB Finansbank – 1,39
  • Ziraat Bankası – 1,54
  • Vakıfbank – 1,54
  • Alternatifbank – 1,63
  • Türkiye İş Bankası – 1,65
  • Halkbank – 1,67
  • Şekerbank – 1,89

Kredileri aldıktan sonra ödeme planınıza uyan vadeleri seçmeniz gerekir. Vade uzadıkça aylık taksit oranları daha düşüktür. Ancak geri ödenecek miktar artacaktır.

Kredi Çekmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Kredinizi belirledikten sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sırasında bankanın sizlerden talep ettiği tüm belgeleri eksiksiz olarak bulundurmanız gerekir. Böylece başvuru işlemleri sağlıklı bir şekilde tamamlanacaktır. İhtiyaç kredisi başvurusunu sadece 18 yaşını dolduran kişiler yapabilir. Ayrıca ihtiyaç kredisi talep etmeden önce gelir belgenizin olması gerekir.

Kredi seçiminde en önemli nokta faiz oranlarıdır. Faiz oranı ne kadar yüksek olursa geri ödeyeceğiniz tutar o derece yükselecektir. Faiz oranıyla beraber dosya masrafı ve ekstra ücretlerde ödeyebilirsiniz.

En Fazla Ne kadar İhtiyaç Kredisi Çekilebilir?

Çekebileceğiniz maksimum kredi tutarı gelirinizle doğru orantılıdır. Kanunda belirlenen limitler dışında daha yüksek kredi çekimleri sınırlandırılmıştır.4 Beğeni

Yorum yapın