Avast AntiVirus Yazılımının Avantajları

Kötü amaçlı kodlayıcılar tarafından işgal edildikten sonra, İnternet birçok kullanıcıya PC’lerini virüsten koruma programları ile korumayı öğretti. PC’nizde İnternet’i kullandığınız sürece, bir anti-virüs yazılımı, dosyalarınızı silebilecek ve bilgisayarınıza başka yıkıcı sonuçlar getirebilecek zararlı programlara karşı vazgeçilmez bir savunma hattıdır. Avast, sisteminizi virüs tehditlerine karşı korumaya yardımcı olmak için çevrimiçi olarak ücretsiz edinebileceğiniz ödüllü bir programdır.

Onu özel yapan nedir? Avast AntiVirus Yazılımını ücretsiz olarak indirdiğinizde bilgisayarınıza ekleyeceğiniz özellikler şunlardır.

Her şeyden önce Avast, bilgi güvenliği ürünleri ve hizmetleri için araştırma, test, sertifikalandırma ve gerçek zamanlı performans doğrulama konularında dünyanın önde gelen bağımsız tesislerinden biri olan WestCoast Labs tarafından onaylanan casus yazılım önleme teknolojisine sahiptir. İdeal anti-virüs programları, casus yazılımlara karşı güncellenmiş koruma sağlamalıdır. Kötü amaçlı programlar bilgisayarınıza girdiğinde, virüsten koruma motorunuz bunları engeller. Bunlardan herhangi birinin geçmesi durumunda, koruma programınız bu tehdidi ortadan kaldırma seçeneği sunmak için sizi bu konuda uyaracaktır.

Avast ayrıca hızlı tarama özelliğine sahiptir. Bilgisayarınızda hızlı ve kapsamlı bir tarama yapabilmek önemlidir, böylece sisteminize zararlı herhangi bir şey bulaşmadığından emin olabilir ve aynı zamanda bilgisayarınızı gecikmeden kullanabilirsiniz. Avast, İnternet bağlantınızı yavaşlatmadan Akış Taraması yapar. Ayrıca güncellemeler için dosya boyutunu küçültür ve yalnızca taranmamış dosyaları tarar, böylece size zaman kazandırır.

Avast, İnternet bağlantınızı izleyen ve dosyalarınızı tarayan Gerçek Zamanlı Kalkanlarla birlikte gelir. PC’nize herhangi bir virüs saldırısını önlemek için açık veya kapalı tüm dosyalar taranacaktır. Özellikle, P2P Kalkanı, dosya paylaşım programlarından P2P dosyalarını tararken, Ağ Kalkanı, ağ solucanlarının saldırılarını önlemeye yardımcı olan bir İzinsiz Giriş Tespit Sistemi görevi görür. Bunların dışında anlık mesajlaşma (IM) uygulamaları ile aktarılan dosyalar, E-posta/Microsoft Outlook/Exchange içindeki mesajlar ve ekler, web sayfalarından gelen kötü amaçlı komut dosyaları taranır. Ek olarak, herhangi bir şüpheli davranışı tespit edebilmek için programların davranışını analiz eden Davranış Kalkanı ile birlikte gelir.

Bunlar, bilgisayarınız için Avast’tan elde edebileceğiniz önemli avantajlardan sadece birkaçı. Avast AntiVirus Yazılımını ücretsiz indirmeyi planlıyorsanız, PC’nizde en az bir Pentium 3 İşlemci, 128 MB RAM ve 100 MB boş sabit disk alanı olduğundan emin olun.

Yorum yapın