Organik Bağlantı Oluşturma

Organik bağlantı oluşturma, AdSense gibi diğer yazılım biçimlerine güvenmeye gerek kalmadan doğrudan web sitenize bağlantılar oluşturarak tanımlanır. Bazı yönlerden, manuel olarak bağlantı oluşturmak, yalnızca reklamlara güvenmeye kıyasla okuyucu tabanınızı çok daha büyük ölçekte ve daha hızlı bir şekilde geliştirebilir.

İşte organik bağlantı kurmayı gerçekleştirebileceğiniz birkaç basit yol.

katılım

Çevrimiçi varlığınızı oluşturmanın ve geliştirmenin belki de en iyi yollarından biri topluluğa katılmaktır. İnsanların diğer web sitelerine gönderdikleri soruları yanıtlamak için gönüllü olmak, olumlu bir imaj kazanmanıza yardımcı olacaktır. İnsanlar, onlara yardım etmek için zaman ayırdığınız için minnettar olacak ve yanıtlarınızı sitenize geri bağlayacaklardır.

İnsanların sorularını yanıtlamanın yanı sıra web sitenizin çevrimiçi varlığını oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok başka yol vardır. Web sitenizle ilgili materyaller hakkında konuştuğunuz videolar yapmayı düşünmelisiniz. Birinin konuşmasını izlemek, söyleyeceklerini okumaktan daha eğlenceli. İnsanlar kendilerini daha ilgili hissederler ve hatta videoda sizin hakkınızda ne düşündükleri konusunda doğrudan kendi sitelerinde sizinle iletişime geçebilirler.

Açık Kaynak Desteği

Topluluktan destek almanın en kesin yolu, insanların indirmesi için ücretsiz olan açık kaynaklı yazılımları yayınlamaktır. İnsanların yararlı bulacağı bir şey yaratmak için biraz kendi teknik becerinizi gerektirebilir, ancak insanlar yine de diğer kullanıcılara fayda sağlayabilecek bir şey yayınlamak için zaman ayırdığınız için minnettar hissedeceklerdir.

Sıfırdan bir program oluşturma bilginiz yoksa, çevrimiçi olarak mevcut ücretsiz Açık Kaynak topluluklarına kolayca atlayabilirsiniz. Mozilla’nın Firefox’una kendi uzantınızı yapmayı bile düşünebilirsiniz.

Sürekli şikayet etmek

Belki de organik bağlantılar kurmanın en kötü yollarından biri, kendinizi güneşin altındaki her şeyden şikayet etmeye adamak, topluluğun benzer düşünen üyelerinden size geçici destek kazandırabilir. Ancak sürekli şikayet eden kişiler genellikle olumsuz görüldüğü ve kaçınılacağı için bu yöntem uzun sürmez.

Bunlar, kendi bağlantılarınızı organik olarak oluşturmanın birkaç yolundan sadece birkaçı. SEO bağlantıları bir web sitesinin hayatıdır, bu nedenle web sitenize geri bağlantı vermeyi teşvik etmek için çevrimiçi varlığınızı sürekli olarak olumlu bir şekilde oluşturmanız gerekir.

Yorum yapın