Klasör Şifreleme İçin En İyi 5 Program – Yazılım

Klasör şifreleme programları sıkça kullanılan yazılımlar değildirler. Fakat zamanı geldiğinde en iyi güvelik araçları olarak dosya şifreleme programları elimizin altında olması gerekmektedir. Fotoğraf, video ve doküman gibi dosyalar genellikle bilgisayarda saklı olmaktadır. Özellikle de ortak kullanım alanı olduğu zaman bu dosyaların güvenliği de tehlikede olmaktadır. Diğer kişilerin görmesini istemediğiniz dosyalarınız için ek önlem almakta fayda vardır. Bunun için geliştirilmekte olan klasör şifreleme için en iyi 5 program önem taşımaktadır. Şifreleme yazılımları telefon ya da bilgisayardaki dosyaların bir parola aracılığıyla korunmasını sağlamaktadır. Bu da şifreyi bilmeyenlerin dosyalarınıza ulaşmasını önlemektedir. Bu amaçla kullanacağınız şifreleme yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

Folder Lock

En popüler ve oldukça kullanılan klasör ve dosya şifreleme yazılımlarından biridir. Bu program sayesinde bilgisayar ve telefonunuzu şifreleyebildiğiniz gibi USB belleği de şifrelenmektedir. Veriler koruma altına alınarak sizin isteğiniz dışında kimse erişemez. Programı ilk kullanmaya başladığınız zaman şifre belirlemek ve bu şifreyi unutmamak gerekir. Aksi halde dosyalarınıza erişiminizi tamamen kaybedebilirsiniz. Aşağıdaki adresten Folder Lock dosya ve klasör şifreleme programını indirebilirsiniz.

https://www.newsoftwares.net/folderlock/

Gilisoft File Lock Pro

Resimlerinizi, videolarınızı ve belgelerinizi muhafaza etmek için kullanılacak programlardan biridir. Güvenli şekilde dosyalarımı nasıl saklarım? Diyenler için son derece güvenli ve sağlam bir şifreleme biçimidir. En iyi klasör şifreleme yazılımları arasında yerini almaktadır. Verilerinizi şifrelediği gibi bir de gizlemektedir. USB, hafıza kartları, flash diski ve dahili hafızada yer alan dosyaları da gizleyip şifreleyebilirsiniz. Aşağıdaki adresten Gilisoft File Lock Pro dosya ve klasör şifreleme programını indirebilirsiniz.

https://www.gilisoft.com/product-file-lock-pro.htm

Folder Protector

Bilgisayarda yer alan kişisel dosyaları güvene alabilmek için başvurulacak şifreleme yöntemlerinden biridir. Klasör şifreleme ve disk sürücülerini kilitleme özelliği de vardır. Aşağıdaki adresten Folder Protector dosya ve klasör şifreleme programını indirebilirsiniz.

https://www.kakasoft.com/folder-protect/

Secret Disk

Sıradan bir klasör şifreleme programı olmayan Secret Disk harici diski de toplu halde kilitlemenizi sağlamaktadır. Özel disk oluşturmanız da mümkün hale gelmektedir. Toplu halde dosya şifrelenir mi? sorusu için bu program tam da aranan cevaptır. Tek tek uğraşmak yerine hepsini birlikte halledebilirsiniz. Aşağıdaki adresten Secret Disk dosya ve klasör şifreleme programını indirebilirsiniz.

https://www.gezginler.net/indir/secret-disk.html

BCArchive

Program şifrelediğiniz içerikleri arşiv dosyası şeklinde sabit diske kaydetmektedir. Bu da şifreyi bilmeyen kimsenin dosyalarınıza erişmesini önlemektedir. Fotoğraf, belge ve videoları şifreleyip e – posta ile iletebilirsiniz. Tüm bunlar klasör şifreleme için en iyi 5 program arasında yerini almaktadır. Aşağıdaki adresten BCArchive dosya ve klasör şifreleme programını indirebilirsiniz.

https://www.jetico.com/free-security-tools/encrypt-compress-files-bcarchive
1 Beğeni

Yorum yapın