İkinci El Hard Disk Alınır mı? – Donanım

Hard disklere ait ikinci eller çoğu zaman birinci ele sahip olamayanlar için ön plana çıkan ve kullanılan bir alettir. İkinci el harddisk alınır mı? sorusunun cevabını akıllara getirir.

Hard disklere ait ikinci eller için doğru bir seçimin yapılması gerekmektedir. Çünkü ikinci el olan bir hard disk zararlı olan bir bileşene de sahip olabilir. Yani daha önce bu hard disk başka bir cihaz için kullanıldığından zararlı olan bir yazıcıya sahip olabilir. Bu yazıcı da doğrudan sizin bilgisayarınızı bozabilir. Özellikle buna dikkat edilmesinde fayda vardır. Bu yüzden kullanacağınız bir hard diski seçerken buna çok dikkat etmekte fayda vardır. Aksi taktirde kullanılacak cihaza zarar verebilir.

Hard Disk Seçiminde Dikkat Edilecekler

Hard disk seçerken belli başlı şeylere dikkat edilmesi gerekilir. Hard disk seçimi için öncelikle virüslü olan bir cihazda kullanılıp kullanılmadığına dikkat edilmelidir. Yani burada zararlı olan bir yazılım ve cihazda kullanılmış ise bu durum sizin de cihazınızı etkileyebilir. Bunun dışında işletimi ve gücü ne kadar olduğuna bakılır. Yani kullanılacak olan bilgisayarın sistemine uygun değilse onun için gerekli veriyi de elde edemez. Yani tamamen bilgisayar ile uyum içinde olan bir hard diske burada ihtiyaç duyulur. Yoksa gerekli verim alınmaz. Hard disk cihazın beyni gibi çalışma sergiler. Bu yüzden gerekli kontroller disk alınmadan önce yapılabilir.

Hard Diskin Bilgisayara Etkisi

Bir hard disk bilgisayara büyük oranda etki eder. Yani hard diskin etkisi doğrudan bilgisayarı olumlu da olumsuz olarak da etkileyebilir. Hard disk bilgisayarın hızlı ya da daha yavaş çalışması üzerinde de etkili olabilir. Burada kullanılacak olan hard diskin kötü bir yazılım ile karşılaşmaması gerekir. Ayrıca genel işletim sistemi de çok hızlı ve sağlıklı çalışmalı. Yoksa doğrudan cihazdan gerekli verimin alınmasını engeller. Bu yüzden bir hard disk seçilirken daha önceden gerekli kontroller yapılabilir. Bu kontroller kullanılacak cihazın genel sağlığı ve güvenliği için de gerekli olan bir koşuldur. Hard diskin bilgisayara etkisi göz önüne alınırsa eğer her açıdan gerekli inceleme ve kontroller yapılmalıdır.
1 Beğeni

Yorum yapın