Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır? – Estetik ve Güzellik

Göz kapağı estetiği aynı zamanda Blefaroplasti olarak adlandırılıyor. Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılıyor? Estetik müdahalelerin yaygınlaşması ile birlikte göz kapağı ameliyatı kaç yaşında yapılır sorusu sıklıkla sorulan sorular arasında karşımıza çıkmaktadır.


Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır? Hem göz altı torbaları hem de üst göz kapağı sarkması için bu ameliyatın uygulanabildiği bilinmektedir. Eğer göz kapaklarınızda sarka ya da göz altı torbalarınızda şişlik durumundan yakınıyorsanız genellik lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve yaklaşık olarak 1 saat içerisinde tamamlanan göz kapağı ameliyatlarını tercih ederek daha sağlıklı ve daha genç bir görüntü elde edebilmeniz mümkün. Bu ameliyatı yaptırmak için ise uzman bir plastik cerraha danışmanız gerekiyor.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği aynı zamanda Blefaroplasti olarak adlandırılıyor. Bu işlem hem üst göz kapakları için hem de göz altı torbaları için kolaylıkla uygulanabiliyor. Sarkmış olan deriyi düzeltmek ve gerdirmek amacı ile yapılan bu ameliyatlarda göz altındaki yağ dokusunun düzeltilmesi için fazlalık olan yağların alınması ve olası kas bozukluklarının düzeltilmesi amaçlanıyor. Son olarak da göz kapağı ya da göz altı torbalarında hafif bir gerdirme işlemi yapılarak ameliyat tamamlanıyor. Göz kapağı ameliyatı yaptırmak için öncelikle bir uzmana danışmanız ve gerekli incelemeleri yaptırmanız gerekiyor. Sonrasında ise ameliyat kapsamında uygulanacak olan tetkik belirlenerek ameliyatınız gerçekleştiriliyor.

Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Yapılmaktadır?

Göz kapakları ve göz altı torbalarında ortaya çıkan sarkmış görüntü pek çok nedene bağlı olarak meydana gelebiliyor. Düzensiz ve yetersiz uyku, sigara kullanımı, çeşitli rahatsızlıklar, bazı ilaçların kullanımı gibi faktörler göz çevresinde sarkma ve yorgunluk görüntüsü meydana getiriyor olsa da bu problemlerin ortaya çıkması üzerinde en çok yaşlanmanın etkili olduğu biliniyor. Göz çevrenizde oluşan yorgun ve sağlıksız görüntü için ise göz altı ameliyatlarından faydalanabilmeniz mümkün. Ortalama olarak 1 saat içerisinde lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilen bu ameliyatlar oldukça etkili bir çözüm. Göz çevresi için yapılan estetik ameliyatlar genellikle 35 yaşın üstündeki kişiler tarafından tercih ediliyor. Göz kapağı ameliyatı kaç yaşında yapılır sorusunun cevabı ise, bu ameliyat gerektiği hallerde her yaşta yapılabiliyor.2 Beğeni

Yorum yapın