Discord Bot Ekleme Nasıl Yapılır? – Nasıl Yapılır?

Oyuncular için geliştirilmiş olan yazılı ve sesli olarak kullanılan iletişim uygulaması Discord her geçen günde popülerliğini artırmaya devam etmektedir. 2021 yılından itibaren kullanıcısı milyonları aşmıştır. Bu kadar çok kullanılan uygulamanın nasıl kullanıldığı ve ne işe yaradığı da merak konusududr. Öncelikle discord bot ekleme nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını öğrenmekte fayda vardır.

Discord Bot Nedir?

Discord botları sizlerden konum almakta olan sahte kullanıcılara verilen addır. Her botun kendine özel olarak görevleri bulunmaktadır. Bu botlar sayesinde argo konuşan kişileri banlamak, oyun istatistiklerini görebilmek ve müzik çalabilmek gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu gibi botlara düzgün şekilde komut vermeniz yeterli olmaktadır.

Discord Bot Eklemek İçin Neler Yapılır?

Discord sunucusuna bot eklemek oldukça basit bir işlemdir. Fakat bot ekleme işlemine geçmeden önce sunucuyu yönet izinlerine sahip olmanız gerekmektedir. Bu izinlere sahip olduktan sonra ilk adım olarak internet tarayıcısı ile discorda giriş yapmalısınız. Bot eklemek için de çeşitli kaynak ve internet siteleri mevcuttur. Carbonitex y ada top.gg gibi kaynak sitelerini tercih edebilirsiniz. Eklemek istediğiniz discord bota karar verip seçmeniz yeterlidir. Seçim yaptıktan sonra da davet et seçeneğine tıklamalısınız. Discord bot eklemek için neler yapılır? İçin adımları takip etmeye devam etmelisiniz.

Eklemek üzer olduğunuz botla ilgili bilgi almanız için diğer sayfaya yönlendirileceksiniz. Buradan tekrar davet et seçeneğine tıklayınız. Ardından discord botun sunucuya eklenmesi için yetkilendirme ekranı karşınıza çıkmaktadır. Buradan da eklemek istediğiniz sunucuyu seçip devam et seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonra da yetkilendir seçeneğine tıklayınız. Eklemekte olduğunuz bot ekranın sağ üst köşesinde çıkmaktadır.

Discord Bot Ne İşe Yarar?

Discorddaki botlar ile birçok yararlı işlemi halledebilirsiniz. Peki discord bot ne işe yarar? Yeni üyeleri karşılamak, sorun çıkaranları yasaklamak ve tartışmayı yönetmek gibi durumlar mevcuttur. Bazı botlar da sunucunuza oyun ya da müzik eklemektedir.

Bunun için kodlama dehası olmanız gerekmemektedir. Bunu yapabilmek için söylenenleri uygulamanız yeterli. Tüm belirtilenler ve detaylar discord bot ekleme nasıl yapılır? Sorusu için cevap niteliğindedir.
2 Beğeni

Yorum yapın