Bir VPN Hizmeti Kullanmanın İlk 10 Faydası

Bir VPN veya “sanal özel ağ”, İnternet kullanıcılarının çevrimiçi işlerini yaparken daha yüksek düzeyde gizlilik ve güvenlikten yararlanmalarına olanak tanıyan bir hizmettir. Bu tür bağlantılar hem ev hem de iş kullanıcıları için çok çekicidir. İş kullanıcıları, örneğin ağ üzerinden gönderilen ve alınan bilgilerin ele geçirilmesi konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan ofislerinin dışından iş ağlarına erişebilirler.

Kişisel kullanıcıların, Web’de gezinirken hileli sistem yöneticilerinin eline geçen bir adres gibi bilgileri potansiyel olarak tanımlayabilecek özel veriler konusunda endişelenmeleri gerekmez. Sanal özel ağ hizmetlerinin göz ardı edilmemesi gereken çok sayıda net faydası vardır. Ayrıca mobil vpn kullanmayıda düşünmelisiniz.

1. Güvenli Olmayan Bağlantıya Güvenlik Sağlarlar

Dizüstü bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı halka açık bir Wi-Fi ağına bağladıysanız, o cihazda bulunan tüm verileri savunmasız hale getirdiğinizin farkında olmayabilirsiniz. Bir sanal özel ağ kullanıyorsanız, genel ağlar üzerinden gönderilen ve alınan bilgiler güvende kalır.

2. Engellenen Siteler

VPN bağlantılarının bir başka büyük yararı da, ev veya okul gibi belirli ağ türlerinde engellenen sitelerde gezinmenize izin vermesidir. Birçok işletme ve eğitim kurumu, kullanıcıların erişmesini engellemek için Facebook veya Twitter gibi siteleri engelleyecektir. Bir VPN ile, bu tür bağlantılarda en sevdiğiniz sitelere ulaşabilirsiniz.

3. Artan Anonimlik

İnternetteyken eriştikleri ve indirdikleri dosyaları izlemek için bir kişinin IP adresini kullanmak çok kolaydır. Bir VPN bağlantısıyla, IP adresiniz VPN’in güvenlik protokolleri tarafından gizleneceğinden, yasal olarak elde ettiğiniz dosyaları arkadaşlarınızla ve aile üyelerinizle güvenle indirebilir ve paylaşabilirsiniz.

4. Azaltılmış Sansür

Devletin belirli web sitelerine erişimi engellediği bir ülkede yaşıyorsanız, sanal bir özel ağ bağlantısı bu kısıtlamaları aşmanıza olanak tanır.

5. Gezinirken Artan Gizlilik

Daha önce Google gibi bir arama motoruna bir şey yazdıysanız, bu bilgilerin muhtemelen arama motorunun kendisi tarafından günlüğe kaydedildiğini görünce şaşırabilirsiniz. Sanal bir özel ağ ve bu tür bağlantıların doğasında bulunan güvenlik protokolleri ile, artık bilgisayarınızın IP adresine bağlı olmadıkları için arama geçmişiniz sizi asla rahatsız edemez.

6. Farklı İşletme Konumlarını Birlikte Ağ Kurabilirsiniz

Birden fazla konuma sahip teknoloji tabanlı bir işletme yürütüyorsanız, tüm tesisler arasında tek bir birleşik bağlantı oluşturmak için bir sanal özel ağ kullanabilirsiniz. Sanal ağ, şehir, eyalet, ülke ve hatta dünya çapındaki farklı ofisler arasında bir bağlantı görevi görecek.

7. Kolayca Şifrelenen Veriler

Sanal özel ağ bağlantıları, verileri İnternet üzerinden göndermeden önce kolayca şifrelemenize olanak tanır; bu, hiç kimsenin kişisel veya işle ilgili önemli belgelerinizi araya girip okuyamayacağı anlamına gelir.

8. İzlemekten Kaçının

Bazı web siteleri, çevrimiçiyken etkinliklerinizi izlemek için bilginiz olmadan çeşitli türlerde casus yazılım ve kötü amaçlı yazılımları bilgisayarınıza indirebilir. Doğru VPN hizmeti ile bu tür endişeler tamamen ortadan kalkacaktır.

9. Bölgesel İçerik Kısıtlamaları

Bazı video içeriği türleri, orijinal yayıncının isteğine göre yalnızca dünyanın belirli bölgelerinde görüntülenebilir. Bir VPN ile bu bölgesel içerik kısıtlamaları ortadan kalkar ve istediğiniz herhangi bir içeriği İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan görüntüleyebilirsiniz.

10. Kimlik Hırsızlığını Önleyin

Bir VPN üzerinden iletilen bilgiler, ağın kendisi güvenli olmasa bile güvenli olduğundan, bir sonraki banka hesabı bakiyenizi kontrol etmeye çalıştığınızda bilgisayar korsanları veya kötü niyetli diğer kişilerin bilgilerinize erişmesi ve kimliğinizi çalması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır. aylık ödemenizi yapmak için çevrimiçi veya kredi kartı sitenize giriş yapın.

Yorum yapın