Uzun vadede Ripple (XRP) Analizi – Ekonomi, Para ve Piyasalar

Son günlerde piyasa da var olan durgunluk nispeten ripple üzerinde de etkili olmaktadır. Fakat iki hafta içerisinde yüzde 2.5 1 ay içerisinde de yüzde 10’luk bir düşüş görülmektedir. Piyasa değeri ile sıralamada 7. olmasına karşın bu hareketleri ile yatırımcısına aşırı iyi hisler yaşamasına sebep olmamaktadır. Genel olarak ise kripto piyasasında yatırımcı çok iyi bir durum yaşamamaktadır. Ripple, 2 senedir Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bir dava içerisinde mücadele vermekte ve bu durum onu baskı altında tutmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile olan dava da mahkemenin önemli SEC belgelerinde ki bazı bölümlerin düzenlemesi ile ilgili ortak zamanlama tekliflerinin onayı ile bu davanın uzun zamandır beklenildiği gibi sona ereceğinin umutlarını yeşertti. Ayrıca Ripple ile ilgili geçen sene ki gelişmeler göz önüne alındığında ve mahkemenin ripple tarafında olumlu sonuçlanması ile XRP fiyatının patlama yaşayabileceği beklenebilir.

Torres’in kararına rağmen XRP güçlü bir hareket sergilemedi

Geçtiğimiz aylarda Ripple tarafından olumlu gösterile bilen birkaç kararın sahibi Hakim Torres’ten Ripple-SEC davası için son bir karar geldi. Torres bu kez SEC ve Ripple taraflarından ortaklaşa kabul edilmiş ve dava da önemli kısımlar barındıran özet kararlar için program planını onayladı. Tüm bunlara rağmen davanın iyimser olarak bakıldığında bitiş tarihi 2023 ün başlarına doğru olacağı tahmin ediliyor.

Tüm bunlara bakıldığında Ripple hukuk mücadelesinde güzel kararlar görmesine rağmen bu süreç onu çok değer kaybına sürükledi. Son 12 ay içerisinde yüzde 70 e varan değer kaybını da unutmamak gerek.

Ripple grafiğinde değerin dibe ulaştığı ve artık yükseliş için uygun zamanın gelmek üzere olduğu görülebilmektedir. RSI geçen haftalarda çoğunlukla kırkın altındayken 30 günlük hareketli ortalaması ikiyüz günün oldukça alt bandında tüm bunlara ek piyasanın seyrinin değişmesi oldukça önem arz etmekte.

Bu yazı hiçbir yatırım tavsiyesi içermemekte birlikte yayınlandığı yer site ve yazar hiçbir yasal sorumluluk almamaktadır. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.
2 Beğeni

Yorum yapın