Yeni Kullanıcı İpuçları ve Püf Noktaları

Çevrimiçi bir topluluğa girmek, özellikle platformu daha önce hiç kullanmadıysanız, bunaltıcı olabilir. Acele Cevap’ta yeniyseniz, başlamanıza yardımcı olacak birkaç hızlı ipucu ve püf noktası aşağıda verilmiştir:

Okuma

Konu listesinden bir başlık seçmek sizi her zaman konuyla ilgili son okuduğunuz gönderiye götürecektir. Bunun yerine en üste veya en alta girmek için yanıt sayısını veya son yanıt tarihini seçin.

Konu listesi, Söylem’deki alanları tıklayın
Açık kırmızı çizginin üzerindeki konular, son ziyaretinizden bu yana yeni veya güncellendi. Bir konunun sonuna kadar okuduysanız, başlığı siyah yerine açık gri olacaktır.

Navigasyon

Arama, menü veya kullanıcı sayfanız için sağ üstteki simge düğmelerini kullanın.

menuler

Discourse’da arama, menü ve bildirimler
Bir konuyu okurken, üst, alt veya son okuma konumunuza atlamak için sağ taraftaki zaman çizelgesini kullanın. Daha küçük ekranlarda, genişletmek için alttaki ilerleme çubuğunu seçin.

Yanıtlama

Tarayıcınızın altındaki düzenleyici panelini açmak için herhangi bir Yanıtla düğmesine basın. Cevabınızı oluştururken okumaya devam edin (ve hatta farklı konulara gidin); daha fazla alan için düzenleyiciyi simge durumuna küçültün. Siz yazarken taslaklar otomatik olarak kaydedilecektir.

cevapla

Alıntı yapmak

Alıntı eklemek için alıntı yapmak istediğiniz metni seçin ve açılan Alıntı düğmesine basın. Birden çok alıntı için tekrarlayın.

alinti

Bahsetme

Birini yanıtınız hakkında bilgilendirmek için adını söyleyin. Bir kullanıcı adı seçmeye başlamak için @ yazın.

mention

emoji
Standart Emoji’yi kullanmak için, ada veya geleneksel suratlara göre eşleştirmek için : yazmanız yeterlidir :wink:

emoji

Kutular

Bir bağlantının özetini oluşturmak için, onu tek başına bir satıra yapıştırın. Bağlantılı bir konu başlatmak için bağlantıyı başlık alanına yapıştırın.

onebox

Biçimlendirme

Yanıtınız basit HTML, BBCode veya Markdown kullanılarak biçimlendirilebilir:
Bu <b>kalın</b>.
Bu [b]kalın[/b].
Bu **kalın**.

Hareketler

Her gönderinin altında işlem düğmeleri vardır:

hareketler

Birinin gönderisini beğendiğinizi ve beğendiğinizi bilmesini sağlamak için beğen düğmesini kullanın. Sevgiyi Paylaş!

Bağlantı düğmesi aracılığıyla herhangi bir yanıta veya konuya kopyalanabilir bir bağlantı alın.

Daha fazla eylemi ortaya çıkarmak için düğmesini kullanın. Yazara veya site personeline bir sorun hakkında özel olarak bilgi vermek için işaretleyin. Bu gönderiyi daha sonra profil sayfanızda bulmak için yer işareti koyun.

Bildirimler

Birisi doğrudan sizinle konuştuğunda - size yanıt vererek, gönderinizden alıntı yaparak, @kullanıcıadı nızdan bahsederek veya hatta gönderinize bağlantı vererek, profil resminizin üzerinde hemen sağ üstte bir numara görünecektir. Bildirimlerinize erişmek için seçin.

bildirim

Bir yanıtı kaçırma konusunda endişelenmeyin - siz uzaktayken gelen tüm bildirimler size e-posta ile gönderilecektir.

Tercihler

İki günden daha eski olmayan tüm konular yeni olarak kabul edilir ve yeni bir gösterge gösterecektir.

Yeni konu göstergesi
Oluşturarak, yanıtlayarak veya uzun bir süre okuyarak aktif olarak katıldığınız herhangi bir konu, sizin adınıza otomatik olarak izlenecek ve okunmamış gönderi sayısı göstergesi gösterecektir.

Her konunun alt ve sağ tarafındaki bildirim kontrolü ile herhangi bir konu için bildirim düzeyinizi değiştirebilirsiniz. (Bildirim düzeyi ayrıca kategoriye göre ayarlanabilir, her kategori sayfasının sağ üst kısmındaki bildirim kontrolünü arayın.)

Koyu tema seçimi de dahil olmak üzere bu varsayılanlardan herhangi birini değiştirmek için kullanıcı tercihlerinizi ziyaret edin.

1 Beğeni