Seo İçin En İyi 25 Google Chrome Uzantısı

SEO Uzantılarının faydaları nelerdir?

SEO uzantıları, normal ve karmaşık SEO görevlerinizi birkaç tıklama ile basitleştirebilen araçlardır. Çoğu pazarlamacı ve SEO uzmanı, birden fazla görevi kesin ve hızlı geri dönüş süreleriyle yürütmek için SEO uzantılarını kullanır.

SEO uzantılarının size yardımcı olabileceği birçok yol vardır, örneğin:

  • Sayfa içi SEO optimizasyonu
  • SEO denetimlerinin gerçekleştirilmesi
  • Anahtar Kelime Araştırması
  • Trafiği, TO’ları, dönüşüm oranlarını ve diğer metrikleri takip etme
  • Teknik SEO
  • Rütbe kontrolü
  • Rekabet analizi
  • Backlinking fırsatları
  • Sayfa dışı SEO takibi

Google Chrome için En İyi SEO Uzantıları

1. MozBar


MozBar, kullanıcılara web sitelerinin SEO ölçümlerini tek bir tıklama ile kontrol etme özelliği sunan bir SEO uzantısıdır. Bu uzantının görev çubuğu, sayfa otoritesi, etki alanı otoritesi, bağlantı metrikleri, spam puanı ve çok daha fazlası gibi anlık metrikler sağlar. Hatta hedef anahtar kelimeleriniz için SERP’leri CSV dosyalarına aktarabilir ve analiz raporunu görüntüleyebilirsiniz. Premium özellik sayfa optimizasyonu, anahtar kelime analizi, sayfa zorluğu ve çok daha fazlası gibi birçok ek özellik sunar.

MozBar Eklemek için Tıklayınız

2. Ubersuggest


Ubersuggest SEO Chrome uzantısı, tüm anahtar kelime verilerini doğrudan SERP’lerde görmenizi sağlayabilir. Ayrıca, SERP’lerde görüntülenebilen veya bir CSV dosyasına aktarılabilen ilgili anahtar kelime verilerini bilgileriyle birlikte sunar. Anahtar kelime araştırması için en iyi SEO uzantılarından biridir.

Ubersuggest Eklemek için Tıklayınız

3. Keywords Everywhere


Keywords Everywhere anahtar kelime listenizi genişletmek için mükemmel bir SEO uzantısıdır. Uzantı, ilgili anahtar kelimelerin, uzun kuyruklu anahtar kelimelerin veya kelime öbeklerinin ve insanların aradığı ilgili sorguların bir listesini sunar. Bu, daha iyi sıralamalar için içeriğinize eklenecek alan adınız için uzun kuyruklu ve alakalı anahtar kelimelerin bir listesini oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Keywords Everywhere Eklemek için Tıklayınız

4. Similar Web


Similar Web, tüm benzer araçlar arasında en doğru trafik verilerinden ve tahminlerinden bazılarını sunar. SEO uzantısı, son 6 ayın trafiği, hemen çıkma oranları, ziyaret süresi, her web sitesi ziyaretinde kullanıcılar tarafından ziyaret edilen ortalama sayfalar ve çok daha fazlası gibi verilerle görev çubuğunda trafik verileri sunar. Bu, web siteniz için trafik tahminlerini ve verilerini takip etmek için en iyi SEO Chrome uzantılarından biridir.

Similar Web Eklemek için Tıklayınız

5. GrowthBar


SEO alanında yeni başlayan biriyseniz veya basit bir SEO uzantısına ihtiyacınız varsa, GrowthBar piyasadaki en iyi seçeneklerden biridir. Bu SEO Chrome uzantısı, herhangi bir web sitesi için ilgili tüm
SEO verilerine anında erişmenizi sağlar. Ayrıca, web sitesinin en çok sıralandığı anahtar kelimeleri de sağlar, bu da rakip web sitelerinden alakalı anahtar kelimeleri bulmak için önemli bir içgörü olabilir.

GrowthBar Eklemek için Tıklayınız

6. Redirect Path


JavaScript yönlendirmelerinizdeki, meta kodlarınızdaki, 301, 302, 404 ve 500 yönlendirmeleri için HTTP Durum Kodlarınızdaki sorunları bulmak için bir araç arıyorsanız, bu araç tam size göre. Web siteniz için bu potansiyel sorunları işaret eder ve Microsoft Word’deki kırmızı alt çizgi gibi bunları hemen vurgular.

Redirect Path Eklemek için Tıklayınız

7. Buzzsumo


Buzzsumo, sosyal medya takibi için belki de en iyi SEO Chrome uzantılarından biridir. Bu araç, paylaşım sayısı, beğeniler, yorumlar gibi veri noktalarıyla sosyal medya sayfalarında en iyi performans gösteren gönderileri bulmanıza yardımcı olabilir. Akıllı ve hedefli sosyal medya SEO stratejileri geliştirmenize yardımcı olabilir.

Buzzsumo Eklemek için Tıklayınız

8. SEO Quake


SEO Quake, SEMrush tarafından sunulan ve sayfa içi SEO’yu izlemek için çok basitleştirilmiş bir araç sunan bir SEO uzantısıdır. Başlık etiketleri, kanonikler, meta etiketler, site haritaları ve çok daha fazlası gibi çeşitli sayfa içi ölçümlere çok erişilebilir bir şekilde bütünsel bir genel bakış elde edebilirsiniz.

SEO Quake Eklemek için Tıklayınız

9. META SEO Inspector


Bu ücretsiz SEO Chrome uzantısı, web sitenizin ve URL’lerinin meta verilerini optimize etmek için inanılmaz derecede kullanışlıdır. Uzantı, kullanıcılara şema, başlıklar, kanonik etiketler, alt metinler ve çok daha fazlası gibi web sayfalarınızın meta verileri için çok önemli olan tüm bilgileri sunar.

META SEO Inspector Eklemek için Tıklayınız

10. SEO Meta in 1 Click


Bu basit SEO uzantısı, sadece herhangi bir web sayfasının meta bilgilerini kontrol etmek isteyen kişiler için en iyi şekilde sunulur. Adından da anlaşılacağı gibi, bu uzantı aracılığıyla ilgili tüm SEO meta veri bilgilerine tek bir tıklamayla erişebilirsiniz.

SEO Meta in 1 Click Eklemek için Tıklayınız

11. Hunter


Hunter, bir web sitesiyle ilgili iletişim bilgilerini bulmaya çalışan işletmeler veya bireyler için harika bir SEO uzantısıdır. Bu, bu uzantıda çok kolay erişilebilen Alan Adı Arama adlı bir özelliktir. Bu, potansiyel müşteri yaratmayı ve benzer faaliyetleri hedefleyen işletmeler için faydalı olabilir.

Hunter Eklemek için Tıklayınız

12. Check My Links - Broken Link Checker


Adından da anlaşılacağı gibi Check My Links, kullanıcılarına web sayfalarını tek bir tıklamayla kırık bağlantılar için taramada yardımcı olur. Bu uzantı, özellikle bağlantı ağırlıklı sayfalar tasarlıyorsanız veya zaten var olan bir sayfaya bağlantılar ekliyorsanız size çok zaman kazandırabilir. Bu uzantı, sayfanın kolayca düzeltebileceğiniz herhangi bir kırık bağlantıya sahip olup olmadığını bulmanıza yardımcı olabilir.

Broken Link Checker Eklemek için Tıklayınız

13. SEO Minion


Diğer sayfa içi SEO uzantılarına benzer şekilde SEO Minion, özellikle sayfa içi SEO unsurlarını analiz etmek için bir uzantı arayan kişiler için çok yardımcı olabilir. Bu uzantı, sayfalardaki alt metinler, kırık bağlantılar, meta veriler ve çok daha fazlası gibi çeşitli sayfa içi öğeleri vurgulayabilir.

SEO Minion Eklemek için Tıklayınız

14. Keyword surfer


Keyword Surfer, anahtar kelime araştırmalarına yardımcı olacak SEO uzantıları arayan kişiler için mükemmel bir seçimdir. Bu uzantı, anahtar kelime aramasıyla ilgili tüm verileri doğrudan Google arayüzünüze aktarabilir. Uzantı, aylık trafik, ilgili anahtar kelimeler, hacim, TO ve çok daha fazlası gibi anahtar kelimeler hakkında çeşitli bilgiler sunar.

Keyword surfer Eklemek için Tıklayınız

15. Mangools


Mangools, SEO profesyonelleri ve uzmanları için SEO Chrome uzantısıdır. Bu uzantı, geri bağlantı sayısı, DA, sosyal paylaşım sayısı, yönlendiren IP’ler ve çok daha fazlası gibi web sitelerinin sıralama veri özetine hızlı erişim sağlayabilir.

Mangools Eklemek için Tıklayınız

16. Google Trendler

Google Trends, Google Web Yöneticisi Araçları’nın bir parçasıdır. Bu Chrome uzantısı, SEO uzmanları tarafından web sitelerini oluşturmak ve ayrıca web sitelerini Google ile entegre etmek için kullanılır. Bu uzantı, kullanıcılara web siteleri hakkında grafikler gibi ulaşılabilir formatlarda ayrıntılı analizler sunar. Ayrıca trend olan anahtar kelimeler, makaleler, gönderiler ve çok daha fazlası gibi kritik bilgiler sağlar; bu da trendlerden yararlanmanıza ve web sitenize trafik çekmek için bunlardan yararlanmanıza yardımcı olabilir.

17. PageSpeed Insights


PageSpeed Insights, Google Web Yöneticisi Araçları’nın bir başka parçasıdır ve kullanıcılara hem masaüstü hem de mobil sürümler için web sayfalarınızın yüklenme hızı hakkında önemli bilgiler sağlar. Bu SEO uzantısı size web sitenizin hem masaüstü hem de mobil sürümleri hakkında puanlar verebilir. PageSpeed Insights daha sonra web sayfalarınızı nasıl optimize edebileceğiniz ve daha hızlı çalışmasını sağlayabileceğiniz konusunda size önerilerde bulunur.

PageSpeed Insights Eklemek için Tıklayınız

18. Ninja Outreach


Birçok pazarlamacı, aradıkları herhangi bir alan için ilgili e-posta adreslerini bulma konusundaki muazzam yetenekleri için Ninja Outreach’i kullanıyor. Bu SEO Chrome uzantısı, bağlantı kurma SEO faaliyetlerinde çok yardımcı olabilir. Bir backlink fırsatı ile size fayda sağlayacağına inandığınız bir site gördüğünüzde, iletişim bilgilerini kolayca elde edebilirsiniz.

Ninja Outreach Eklemek için Tıklayınız

19. Fatrank


Fatrank, herhangi bir site veya anahtar kelimedeki sıralamalar hakkında size gerçek zamanlı bilgiler verebilen bir SEO Chrome uzantısıdır. Tek yapmanız gereken anahtar kelimeyi girmek ve size anahtar kelimelerin gerçek zamanlı sıralamalarını, ülkeye veya bölgeye göre kontrol etmek için özel seçeneklerle birlikte sunacaktır. Bu, rakip performansını veya müşteri sitesi performansını izlemede çok yardımcı olabilir.

Fatrank Eklemek için Tıklayınız

20. Serpstat


Web sitenizin veya rakibinizin web sitesinin hızlı bir SEO denetimini yapmak istiyorsanız, Serpstat seçilecek en iyi SEO uzantısıdır. Tek bir tıklama ile herhangi bir alan adının tam bir SEO denetimini yapabilirsiniz. Uzantı, raporlarında sayfa analizi, SEO parametreleri ve alan adı analizi sunar.

Serpstat Eklemek için Tıklayınız

21. SEMrush


SEMrush, tüm SEO faaliyetleri için bütünsel bir araçtır. Bu araç, sayfa içi SEO, anahtar kelime araştırması, teknik SEO ve çok daha fazlasında size yardımcı olabilecek kapsamlı özellikler sunar. SEO çalışmalarınız için hepsi bir arada bir araç istiyorsanız, SEMrush piyasadaki en iyi seçeneklerden biridir.

SEMrush Eklemek için Tıklayınız

22. Ahrefs


SEMrush’a benzer şekilde Ahrefs de hem işletmeler hem de bireyler için bir başka hepsi bir arada SEO aracıdır. Ahrefs çok sayıda özellik sunar ve SEO uzantısı profesyoneller için işleri daha da erişilebilir hale getirebilir.

Ahrefs Eklemek için Tıklayınız

23. Woorank


Woorank, sayfa analizi ve web sayfalarınızın performansını artırabileceğiniz alanları bulmak için en iyi SEO Chrome uzantılarından biridir. Seçtiğiniz herhangi bir web sayfası hakkında kullanılabilirlik, çevrimiçi görünürlük, sayfa sıralaması, sosyal medya paylaşımları ve çok daha fazlası gibi şeyleri vurgulayan ayrıntılı bir rapor sunar.

Woorank Eklemek için Tıklayınız

24. NoFollow


NoFollow, birçok pazarlamacı tarafından nofollow meta etiketi kodlanmış web sayfalarının ana hatlarını kontrol etmek için kullanılan bir SEO uzantısıdır. Nofollow meta etiketleri ve bağlantıları bir web sitesinin SEO’suna herhangi bir değer katmadığından, bu araç kullanıcılara herhangi bir harici web sitesinin kendi web sitelerine geri bağlantı verip vermediğini belirlemede yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda kullanıcılara, bulunmasını istemedikleri sayfalardan dizine eklenmiş bağlantıları kaldırma konusunda da yardımcı olur.

NoFollow Eklemek için Tıklayınız

25. Impactana - Link Research SEO Toolbar

Impactana SEO uzantısı, Chrome’da kullanıcılara bir web sayfasının gerçek zamanlı ölçümlerini kontrol etme seçeneği sunan bir araç çubuğudur. Araç çubuğunun iki kategorisi vardır - Buzz, ne tür sosyal medya içeriğinin hedef kitlenize en uygun olduğuna dair kapsamlı bir analiz sunar. Impact, içeriğinizin ne tür bir kullanıcı etkileşimi oluşturduğunu analiz eder; yorumlar, tıklamalar, görüntüleme sayısı ve daha fazlası gibi verileri içerir.

Link Research SEO Toolbar Eklemek için Tıklayınız

5 Beğeni