İnsan Yapımı İçerik Neden Makineler Tarafından Üretilen İçerikten Daha Çok Tercih Ediliyor?

Bugünlerde nereye dönseniz, robotların veya yapay zekanın işyerinde insanların yerini almasıyla ilgili başka bir makale var gibi görünüyor. Biletçiler, süpermarket kasiyerleri ve üretim mesleklerinin hepsi teknoloji tarafından kullanılmaz hale getirildi; sırada içerik yazarları mı var?

Robotların makale yazması kulağa bir bilim kurgu romanından çıkmış gibi gelebilir, ancak aslında oldukça makul. Eğer bir program kitap yazabiliyorsa, internette otomatik olarak oluşturulmuş herhangi bir şey görmüş olma ihtimaliniz yüksektir.

“Makine tarafından üretilen içeriğin” ne olduğu konusunda bir tazelemeye ihtiyacınız varsa blogumuzdaki bu yazıyı okuyun. Ancak, kullanıcı tarafından oluşturulan materyalin faydaları bu makalenin konusudur. İnsan metin yazarlarının neden henüz paniğe kapılmaları gerektiğine inanmadığımızı görmek için okumaya devam edin.

Müşterinin (kalp) seviyesine inin

Genel olarak, müşteriler kişisel olmayan teknolojilerle uğraşmaktan nefret eder. Kendi kendine ödeme seçenekleri çok moda olsa bile, süpermarketlerde hala kasiyerlere ihtiyaç duyulması çok şey anlatıyor. Verimlilik yerine samimiyeti tercih edenler her zaman olacaktır.

Kullanıcı tarafından oluşturulan materyalin sağladığı insani duygu unsuru büyük bir artıdır. İnsan bir yazar, okuyucunun duygularına hitap edebilir ve satın alma konusunda ilham verebilir; tüm bunlar okuyucunun zihninde markaya ilişkin olumlu bir imaj oluştururken gerçekleşir.

Programınız ne kadar gelişmiş olursa olsun, hiçbir zaman insan duygu spektrumunu tam olarak taklit edemeyecektir. İnsan tarafından yazılmış metinlerle karşılaştırıldığında, bilgisayar tarafından oluşturulmuş metinler her zaman beceriksiz, mekanik ve düz görünecektir. Bunun sonucunda müşterilerin şirkete olan inancı zedelenebilir.

İçeriğinizi hedef kitlenizin ihtiyaçları ile senkronize edin.
Web sitenize mevsimsel içerik eklemenin web sitenizin performansını nasıl artırabileceğini daha önce yazmıştık. Bütçe açısından, her zaman yeşil (veya her zaman alakalı) içerik daha üstün bir seçenek gibi görünebilir, ancak sezonluk (veya her zaman alakalı) materyaller web sitenizin yeni ve heyecan verici hissetmesini sağlayacaktır.

Bunu bir düşünün. Bilgisayar tarafından üretilen sınırsız miktarda genel web sitesi materyaline sahip olabilirsiniz. Ancak, Noel veya Şükran Günü gibi tatil dönemlerinde pazardan para kazanmak akıllıca olmaz mı? Tatiller veya güncel olaylar için güncelleme yapmadan aynı genel materyali yayınlamaya devam ederseniz, web siteniz bayat ve ilgisiz görünebilir.

Bir tartışma başlatın

Hedef kitlenizle bir diyalog başlatma potansiyeli, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin bir başka avantajıdır. En son moda hakkındaki düşüncelerinizi sunabilir, acil küresel sorunlar hakkındaki görüşlerinizi ifade edebilir veya hatta köpeğinizin ren geyiği boynuzlarıyla Noel Baba’nın yardımcısı gibi giyindiği fotoğraflarını yayınlayabilirsiniz. Tüm bunlar isme bir yüz eklemeye yardımcı olacak ve alıcıya markanın arkasında gerçek bir kişi olduğu konusunda güven verecektir.

Ürününüz için bir isim oluşturun.

Bir robot sizi hiç güldürdü mü? Bize göre hayır. Yapay zeka ne kadar güçlü olursa olsun, bilgisayar tarafından üretilen materyallerde ton ve marka kimliği gibi nüansları asla kavrayamayacaktır. Başarınız için sağlam bir müşteri tabanı şarttır. Bu, son teknoloji ürünü bir firma, gelişen bir sağlıklı gıda dükkanı ya da rahat bir ev mobilyası işletmesi olabilir.

Bir insan metin yazarı markanızın içini ve dışını öğrenebilir ve ardından markanız hakkında etkili bir şekilde yazabilir. Bir program sadece kendisine öğretileni gerçekleştirebilir. Bu nedenle, binlerce başka şirket için üretilmiş aynı sıkıcı içeriği almayı bekleyebilirsiniz. Kalabalık bir alanda bunun size pek faydası olmayacaktır.

Kendinizi Google’dan yasaklatacak hiçbir şey yapmayın.

İşletmenizin ve web sitenizin tüm yönlerini kendi başınıza yönetmenin ne kadar zor olabileceğini anlıyoruz. Hızlı ve kolay yolu seçmek cazip gelebilir. Ancak, insan tarafından geliştirilen içerik yerine makine tarafından üretilen materyali seçerseniz web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarındaki (SERP’ler) sıralaması zarar görebilir.

Bilmeniz gereken tek şey, Google’ın otomatik olarak oluşturulan içeriği hoş karşılamadığıdır. Bu nedenle Google, sıralamalarını korumak için bu tür stratejiler kullanan web sitelerini cezalandırabilir. Google’ın kalite kriterlerine göre, içerik oluşturmak için otomatik yöntemler kullanmak, ilgisiz anahtar kelimeler kullanmak, gizleme yapmak veya aldatıcı yeniden yönlendirme yapmak kadar kötüdür.