Ameliyat İzleri Lazerle Geçer mi?

Tıp günümüzde oldukça ilerlemiş olsa bile hala ameliyat sonrası izler kalmaktadır peki ameliyat izleri lazerle geçer mi? Bu konu hakkında bilgilendirme sağlanırken, genel olarak tedavi süreci hakkında da bilgi verebilir misiniz?

Genellikle cerrahi operasyonlardan sonra ameliyat izleri vücutta görülmektedir. Bu izler ameliyata göre değişmektedir ve genişlik ve derinliği, ameliyat izi giderilmesi konusunda etkili faktörlerdendir ve sezaryen veya tiroit gibi ameliyatlardaki kesileri kapatmak için yapılan dikişler genellikle dikişler alındıktan sonra iz bırakırlar. Bu izler bazen bireyi estetik açıdan rahatsız eder ve geçmesini ister.

Lazer ile Ameliyat İzi Tedavisi

Yara, akne izi, çatlaklar, leke ve ameliyat izi için lazer tedavisi çok yaygın şekilde kullanılmaktadır. Yara ve çatlaklar belki sağlık açısından bir problem arz etmiyordur ama estetik kaygılarına neden oluyor ve bireylerin ruh sağlığını etkiliyordur.

Özellikle vücudun görünen bölgelerindeki izler kişinin özgüvenini olumsuz bir şekilde etkileyebiliyor. Bu yüzden günümüzün modern ve gelişen teknoloji ile yara ve ameliyat izi tedavisi için lazer uygulaması yapılmaktadır.

Bu yöntem oldukça kolay ve etkili olmaktadır ve lazer seanslarından sonra yaraların görünümü oldukça belirgin bir şekilde azalıyor ve hafif yaralar da tamamen silinebiliyor. Böylece sezaryen, tiroit ve estetik operasyonlarından sonra kalan izler kısmen veya tamamen geçebiliyor.

Lazer Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır?

Lazer tedavisinde izlerin olduğu bölgeye atışlar yapılır ve böylece doku her seansta yavaş yavaş uyarılır. Aslında izin yanındaki sağlıklı cilt dokusunun bu izi onarması amaçlanmaktadır ve her işlem sonrası iz küçülerek tedavi ediliyor.

Lazer Tedavi Süresi

Lazer uygulamalarının seans sayısı genellikle cilt yapısı, yaranın derinliği, büyüklüğüne göre değişmektedir ve genel olarak aralıklı olarak 4-6 hafta da bir seanslar olmaktadır. Çok derin olan izlerin giderilmesi için uzun bir süreç gerekmektedir ama derin olmayan ve estetik açıdan rahatsız eden izler için kısa süren bir lazer tedavi uygulanır. Uygulama sonrası gündelik hayatınızda hiçbir sorun yaşamadan devam edebilirsiniz ve böylece ameliyat izleri lazerle geçer mi sorusunun cevabı verilmiş bulunmaktadır.

2 Beğeni